Granit-28Cure

Immutusaine värske ja seisnud betooni jaoks

 

MATERJALI ISELOOMUSTUS

 

Granit-28Cure suurendab betoonpõrandate vastupidavust ja kulumiskindlust, pikendab betooni infrastruktuurelementide kasutusiga. Suurendab epoksiid- ja polüuretaankatete adhesiooni katmist betoonile. Granit-28Cure vahendit kasutatakse samuti betoonpindade kruntimiseks enne veepõhiste fassaadvärvidega värvimist.
Granit-28Cure on lõhnatu veepõhine toode, mis ei eralda ohtlike ainete aurusid. Imendub sügavule betooni, moodustab tiheda kristalse sturktuuri ja keemiliselt vastupidava ränikivilaadse pealispinna. Betooni mikrolõhedesse moodustuvad kristallid, mis suurenevad niiskusega. Kristallid piiravad sel viisil niiskuse tungimist betooni. Kristallid ei tekita pinget betoonis, kuna suurenemist piirab pooride maht.
Granit-28Cure suurendab betooni kõvadust ja kulumiskindlust, kõrvaldab betooni tolmnemise, säilitab värskes betoonis efektiivselt niiskuse.
See erineb varem väljatöötatud materjalidest suurema läbitungimissügavuse ja tõhusa betooni tihendamise poolest. Toode on kohaldatav raudbetoonist mere infrastruktuuri objektidele.
Granit-28Cure tootega töödeldud betooni niiskusesisaldus väheneb mõne aja pärast 4–7%-ni. See peatab sarruse korrosiooni ja stabiliseerib betooni seisundit. Granit-28Cure on samuti korrosiooniinhibiitoriks.

 

KASUTUSVALDKOND

 

Granit-28Cure ainet kasutatakse laadimisterminalide põrandatel, sildadel, randumiskohtadel, lennujaamades, tööstusladude põrandatel, tekstiilitehastes, villimisettevõtetes, autoremonditöökodades, parklates, tervishoiuasutustes, veepuhastusjaamade basseinides, siloaukudes jne.

 

KASUTUSJUHEND

 

Granit-28Cure ainet kasutatakse seisnud või värske betooni kaitseks nii vastupidava pealiskihina kui ka ilma tugevdajata („pealiskihita“).
Enne kasutamist segada või raputada!

 

Seisnud betoon (üle 14 ööpäeva):
Kasutada betooni temperatuuril üle 4°C õlidest puhtale pealispinnale, kanda kastekannuga, aiapihustiga, tasandada pehme harjaga. Suurtel pindaladel võib kasutada pumba- või kastmisfunktsiooniga seadmeid. On olemas kogemus pesemismasinate kasutamisel immutamistoote pealekandmisel.
Pind peaks olema puhas ja kuiv. Nõrk ja purustatud betoon tuleb eemaldada. Vanad karboniseeritud pealispinnaga betoonpõrandad tuleb lihvida ja põhjalikult tolmuimejaga üle käia. Praod ja poorid tuleb täita parandustöödeks mõeldud lahusega. Kanda peale 2-3 kihti sõltuvalt betooni poorsusest.
Kanda peale ühtlaselt. Pealispind peab seisma küllastununa Granit-28Cure tootega vähemalt 30 minutit. Poorsed pealispinnad võivad immutamist liialt kiiresti imada. Sel juhul tuleb töötlemist korrata.
Teise kihi pealekandmine on vajalik siis, kui on tarvis maksimaalset kaitset õli ja muude mustavate ainete läbitungimise eest või poorsete pealispindade töötlemisel.
Teine kiht kantakse veel märjale pinnale 1–2 tundi pärast esimese kihi pealekandmist (intervall sõltub õhutemperatuurist ja tuule kiirusest)

 

Värske betoon:
Käesolev kasutusjuhend kehtib kõigi betoonpõrandate kohta, mis on töödeldud „helikopteri meetodil“ ja vertikaalseintele pärast raketise eemaldamist.

 

1. Granit-28Cure pealekandmise esimene variant.
Immutamist võib alustada kohe pärast betooni viimistlemist labade või plaadiga, kui betoonil saab kõndida jälgi jätmata, võib selleks ajaks betoon juba imada väikese koguse niiskust.
1.1. Granit-28Cure toode tuleb peale kanda kahe õhukese kihina, kasutades ranits-aiapihustit või muud tüüpi madala rõhuga õhuvaba pihustit (3-4). Ühe kihi kulu on vahemikus 0,04–0,05 L/m2.
1.2. Kohe pärast esimese kihi kuivamist kanda peale teine ​​kiht. Kui betoon saavutab algse värvi, võib pidada betooni kuivanuks. 1 ja 2 kihi pealekandmise aeg sõltuvalt ilmastikuoludest on 10 kuni 30 minutit.
1.3. Vabas õhus asuvate objektide parimate tulemuste saavutamiseks on soovitatav kanda peale 4 kihti üldkuluga 0,10–0,15 L/m2.
1.4. Üks ranits-pihusti võib 2,5 tunni jooksul kanda 4 kihti immutust 1000 m2 pindalale.
1.5. Pärast immutamist Granit-28Cure tootega pestakse rakistus veega.
2. Granit-28Cure pealekandmise teine võimalus. Toote kasutamine betooni töötlemise varases staadiumis.
3. Kasutamine kuuma ilmaga (temperatuur üle 25°C ja tuule kiirus üle 8 m/s).
Immutusvahendi pealekandmist alustada kohe pärast labadega töötlemise lõppu, kui betoonil on võimalik kõndida jälgi jätmata betooni pinnale.
On vaja kanda järjestikku 4 kihti üldkuluga 0,10–0,12 L/m2. Plaadiga töödeldud karedate pindade töötlemiskulu on vahemikus 0,12–0,15 L /m2. Pealekandmisviisi vaadata juhiste esimesest osast.
Pärast Granit-28Cure paigalda lõpetamist, 1-2 tunni pärast, alustada betooni jahutamist veega.
Kui töid on vaja teha rasketes ilmastikutingimustes, on soovitatav konsulteerida immutuse tootjaga.

 

OMADUSED JA EELISED

 

• Vähendab märkimisväärselt kahanemispragude tekkimist ja betooni väändumist (betooni servade üles tõusmine).
• Talub veesurvet kuni 7 baari.
• Külmakindel: massikadu päras 360 tsüklit ei ületa 2,8%.
• Kulumiskindlus suureneb 50-200% (tulemus sõltub betooni klassist ja poorsest struktuurist).
• Pealispinna kõvadus suureneb 30-200% (tulemus sõltub betooni klassist ja poorsest struktuurist).
• Tungib kuni 100 mm sügavusele.
• Betoon ei tolmne, selle hingamisvõime säilib.
• Suurepärane vastupidavus orgaaniliste hapete, rasvade, naftasaaduste suhtes. Lühiajaline vastupidavus mitteorgaaniliste hapete suhtes.
• Alandab niiskusaurude migratsiooni.
• Kaitseb armatuuri korrosiooni eest. Tuleb kasutada betoonis metallkiududega (teraskiud).
• Kaitseb klooriioonide tungimise eest. Vähendab klooriioonide kogunemist mere infrastruktuuri elementides 2-3-kordselt.
• Suurendab vastupidavust pealispinnas surve ja tõmbe korral 50–80 mm kuni 20%.
• Suurendab asfaltkatte haakumist ja vastupidavust. Leelised ei kogune betooni ja asfaldi liitekohtadele.
• Suurendab epoksiidkatete ja värvide adhesiooni.
• Suurendab kolmekordselt fassaadvärvide vastupidavust ja iga.

 

KULU

 

• Värske betooni jaoks u 0,10 – 0,15 L/m2;
• Seisnud betooni jaoks u 0,20 – 0,30 L/m2.
Täpne kulu sõltub pealispinna poorsusest ja struktuurist.

 

ETTEVAATUSABINÕUD

 

Granit-28Cure’iga töödeldud betoonpõrand muutub mõne tunni jooksul pärast töötlemist libedaks. Töödeldud põrandal kõndides olge vigastuste vältimiseks eriti ettevaatlik!
Granit-28Cure söövitab klaasi ja alumiiniumit. Kui materjal satub nendele pindadele tuleb võimalikult kiiresti see veega maha pesta.
Töö tegemise ajal tuleb kanda prille ja kindaid, mis on leelismaterjalist.

 

GARANTII

 

ALBEKA OÜ garanteerib töödeldud betooni esitatud omaduste säilimise õige Granit-28Cure kasutuse korral 10 aastase tähtajaga.

 

PAKENDAMINE JA HOIUSTAMINE

 

Materjali tarnitakse 25 L kanistrites, 200 L tünnides ja 1000 L plastkonteinerites.
Hoiustamise tähtaeg suletud pakendis on 2 aasta.