Raudbetoonkonstruktsioonide pindade kvaliteetne ja väikeste kulutustega toonimine, koos betooni kordumatu faktuuri säilitamisega.
Monoliitbetoonist konstruktsioonidel on oma kordumatu faktuur. Tavaliste värvidega värvituna kaotavad raudbetoonkonstruktsioonid oma ilmekuse, kaotavad monoliitbetooni unikaalse faktuuri. Aja jooksul koorub värv leeliste mõjul betooni pinnalt ning selline konstruktsioon kaotab oma meeldivuse, hakkab tolmama ja lagunema.
Pigmentide lisamine betoonile võimaldab saavutada vajaliku värvilahenduse ja säilitab betooni faktuuri. Siiski näitab pigmentide kasutamise praktika, et reeglina muutub värv ebaühtlaseks. Betooni valamisel ja vibreerimisel tõuseb värvainega küllastunud tsemendipiim raketist mööda pinnale ning selle tagajärjel muutub värv ebaühtlaseks. Pigmente kasutatakse edukalt ainult poolkuiva vormimise juures, kõnniteeplaatide valmistamisel. Sellistes kõvades betoonisegudes on pigmendi liikumine väike ja selle tulemusena saavutatakse toodete ühtlane värv, kuigi see muudab need tunduvalt kallimaks.
Siiski on võimalik monoliitbetoonist konstruktsioonide kvaliteetne ja väheste kulutustega toonimine, koos kordumatu faktuuri säilitamisega.
Betoonkonstruktsioonide toonimist (põrandad, seinad, …) teostatakse spetsiaalselt ettevalmistatud aniliinvärvide lahustega, mis võimaldab säilitada betooni faktuuri ja saavutada selle sügava ühtlase värvuse. Värvaine tungib 2-3 mm sügavusele. Järgnevalt kantakse betoonile immutusaine Granit-28Cure. Sellise töötlemise tulemusena saavutatakse vajalik värvus, seinad, põrandad … ei tolma, neid ei asusta mikroorganismid, pindu saab pesta.
Töötlemata betooni mikropoorse struktuuri mikroorganismidega asustamine võib avalikes hoonetes, tsehhides, parkimismajades jne kujutada tervisele ohtu. Pooridesse asuvad elama seened ja teised ainuraksed eluvormid, seda soodustab süsihappegaas ja niiske õhk. Töötlemata betooni poorides moodustub toitev substraat, millele aja jooksul asuvad must hallitus Aspergillus fumigatus (kohev must hallituskirme, mis koosneb tumedat värvi seeneniidistikust ja paljurakulistest spooridest), must hallitus Alternaria tenuis (tavaliselt musta värvi) ning kõige sagedamini esinev hallituse liik – seenhallitus Cladosporium herbarum. Vastavate immutusainetega töödeldud betooni poorid on täidetud kristallilise struktuuriga, aniliinvärvil on samuti antiseptiline toime.
Selle tehnoloogia järgi on võimalik värvida ka betoonfassaade, kuid siis on parem kasutada immutusainet Granit-100.